آموزش ماساژ شانه ( رفع گرفتگی عضلات شانه )

تولید تخت بیمارستانی

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 3889

مکانیزم تخت های بیمارستانی

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 6866

بهترین تجهیزات ماساژ چیست ؟

مقالات تخت ماساژ
بازدید: 5023

10 مرکز تخصصی لیزر در اصفهان

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 3845

اجاره ی تخت بیمارستانی

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 2703

آموزش ماساژ لیفتینگ و سفت کننده صورت

مقالات تخت ماساژ
بازدید: 69

 مراحل آموزش ماساژ شانه به صورت زیر می باشد : 

 
1)      ریلکس کردن عضلات شانه : از گیرنده خود بخواهید در مقابل شما بنشیند و پشتش به شما باشد. به اندازه کافی نزدیک آنها بایستید تا بتوانید به راحتی به هر دو شانه آنها برسید و در عین حال کمی در بازوهای خود خم شوید.

 
 

بیشتر بدانید درباره قیمت تخت ماساژ

این ساده ترین و موثرترین وضعیت برای انجام ماساژ شانه است. اگر صندلی در اطراف وجود ندارد، می توانید از گیرنده خود به صورت ضربدری روی لبه تخت یا نشیمنگاه مشابه بنشینید. بین بدن گیرنده و بدن خود فاصله کمی بگذارید. ایستادن بیش از حد نزدیک کار را دشوار می کند و می تواند باعث ناراحتی طرف مقابل شود.

 
2)      با هر دو دست یک شکل شل "C" درست کنید: در حالی که انگشتانتان را به هم می‌کشید و کمی آن‌ها را فر می‌کنید، شست‌هایتان را دراز کنید. مفصل بالایی هر یک از انگشتانتان را صاف نگه دارید—بیشتر خمیدگی باید در بند انگشت سوم باشد، جایی که انگشتانتان به کف دستتان می رسد.
دستان شما در طول ماساژ در همین حالت باقی می مانند. در صورت نیاز، زمانی که شروع به کار کردید، می‌توانید چنگ خود را کمی تنظیم کنید تا بهتر آنها را روی شانه‌های گیرنده قالب‌گیری کنید
 
3)      دست های خود را روی شانه های گیرنده قرار دهید. با حفظ شکل "C"، دستان خود را برگردانید تا انگشتانتان به سمت پایین باشد. دستان خود را تا انتها به سمت پایین بلغزانید به طوری که تار و پود انگشتان شست روی بالای شانه های آنها قرار گیرد. با نوک انگشتان کانتور صاف عضلات را درست بالای استخوان ترقوه احساس کنید
اگر گیرنده شما موهای بلندی دارد، آن را از سرش برس بکشید یا از او بخواهید آن را بلند کند تا به طور تصادفی در طول ماساژ کشیده نشود.
گاهی اوقات به این حالت دست، چنگ زدن "پنجه" یا "اردک" می گویند.

 
4)      عضلات را با فشار ملایم و مداوم به سمت بالا بکشید. نوک انگشتان و شست‌ها را از هر دو طرف به داخل ذوزنقه فشار دهید و از داخل شانه‌های نزدیک به گردن شروع کنید. ماهیچه ها را به سمت استخوان های ترقوه گیرنده خود بچرخانید بدون اینکه دست خود را آزاد کنید. ایده این است که به جای فشار دادن با انگشتان خود فشار دهید و بلند کنید.
تکیه بر کل بازو به جای انگشتانتان به کاهش خستگی کمک می کند و از خشن بودن شما در نقاط حساس جلوگیری می کند و تجربه را برای شما و گیرنده راحت تر می کند.
 
5)      ساعد و آرنج خود را با حرکات آهسته و صاف بالا و پایین بیاورید. همانطور که ماساژ می دهید، سعی کنید به یک ریتم منظم برسید - بازوهای خود را بالا بیاورید و چنگال خود را شل کنید، سپس آنها را پایین بیاورید و حرکت را به ضربان های کوچک انگشتان خود هدایت کنید. پیدا کردن یک ریتم راحت به شما این امکان را می دهد که با تکنیک مناسب برای مدت طولانی تری ماساژ دهید.
عجله نکنید هر چه آهسته تر حرکت کنید، احساس بهتری خواهید داشت.
 
 
بازدید: 49تاریخ انتشار : 1402/03/01