آموزش گام به گام ماساژ صورت

شیک ترین بیمارستان تهران

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 5674

10 مرکز تخصصی لیزر در تهران

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 124

آشنایی با تخت پوست و زیبایی

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 410

تولید تخت بیمارستانی

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 3543

ماساژ با سنگ چگونه است ؟

مقالات تخت ماساژ
بازدید: 4871

مرحله به مرحله ماساژ صورت را توضیح می دهیم :

 1)      ماساژ روشن کننده صورت: با پوست تمیز شروع کنید. قبل از انجام ماساژ، روتین شستشوی صورت خود را کامل کنید. صورت خود را با استفاده از یک پاک کننده یا روغن ملایم تمیز کنید، آن را با آب ولرم بشویید، سپس صورت خود را با یک حوله خشک کنید. قبل از ماساژ صورت، حتما آرایش خود را پاک کنید.
 

راهنمای خرید تخت ماساژ 
 
2)      یک لایه سبک از روغن صورت بمالید: استفاده از کمی روغن به انگشتان شما کمک می کند تا به جای کشیدن روی پوست، به نرمی روی صورت حرکت کنند. همچنین هنگامی که ماساژ را انجام می دهید، صورت شما را روشن و درخشان می کند. می‌توانید از ترکیبی از روغن‌هایی که مخصوص صورت فرموله شده‌اند استفاده کنید یا روغنی را انتخاب کنید که بهترین عملکرد را با نوع پوست شما دارد. روغن بادام، آرگان و جوجوبا همگی به عنوان روغن‌های ماساژ صورت عمل می‌کنند که منافذ شما را مسدود نمی‌کنند.
·         برای پوست های خیلی خشک، روغن آرگان یا بادام را انتخاب کنید.
·         برای پوست های متوسط تا چرب، جوجوبا یا ترکیبی از جوجوبا و روغن کرچک را انتخاب کنید.
·         اگر نگران استفاده از روغن روی پوست خود هستید، از مرطوب کننده مورد علاقه خود استفاده کنید.
·         اگر می خواهید روغن گرم شود، قبل از شروع ماساژ صورت، بطری روغن را در آب گرم نگه دارید.
 


 
3)      با ماساژ ناحیه لنفاوی خود شروع کنید: بسیاری بر این باورند که سموم از صورت به غدد لنفاوی که در زیر گوش‌ها در کناره‌های گردن قرار دارند، تخلیه می‌شوند. ماساژ دادن این ناحیه به ترشح سموم و جلوگیری از تجمع آنها در صورت شما کمک می کند. با استفاده از نوک انگشتان، ناحیه لنفاوی خود را با حرکات دایره ای به مدت یک دقیقه ماساژ دهید.
از دایره های پهن استفاده کنید، از زیر گوش، به سمت گلو و در امتداد خط فک خود به سمت بالا حرکت کنید.
شما یک لمس محکم می خواهید، اما خیلی محکم ماساژ ندهید. ماساژ صورت با ماساژ بافت عمیق متفاوت است، زیرا پوست صورت شما حساس تر است.
 

 

 
4)      دو طرف صورت خود را ماساژ دهید: با همان حرکات دایره‌ای پهن، کناره‌های فک، گوشه‌های دهان، کنار سوراخ‌های بینی و روی استخوان‌های گونه‌تان را ماساژ دهید. پوست خود را به سمت بالا فشار دهید، سپس بیرون بیاورید. هرگز پایین نروید، زیرا این می تواند باعث افتادگی شود. یک دقیقه ادامه دهید.

 
 
 
6)      پیشانی خود را ماساژ دهید: از حرکات دایره ای گسترده برای ماساژ هر دو طرف پیشانی خود به طور همزمان استفاده کنید. از نزدیک شقیقه های خود شروع کنید و به تدریج به سمت وسط پیشانی خود حرکت کنید، سپس به طرفین برگردید. یک دقیقه یه این کار ادامه دهید.
 

 
7)      ناحیه چشم خود را ماساژ دهید: انگشتان خود را روی قوس ابرو قرار دهید. آنها را در اطراف گوشه های بیرونی چشم خود جارو کنید، به آرامی آنها را زیر چشمان خود حرکت دهید و با انگشتان خود به گوشه داخلی چشم خود پایان دهید. در امتداد دو طرف بینی و در امتداد خطوط ابرو ادامه دهید. این حرکت را به مدت یک دقیقه تکرار کنید. ماساژ ناحیه چشم به مبارزه با پف‌کردگی چشم‌ها کمک می‌کند و این ناحیه را روشن‌تر و جوان‌تر می‌کند. در صورت لزوم از روغن اضافی برای جلوگیری از کشیدن پوست ظریف اطراف چشم توسط انگشتانتان استفاده کنید.
 
 
 
بازدید: 21تاریخ انتشار : 1402/03/01