اجاره ی تخت بیمارستانی

روانشناسی رنگ در بیمارستان ها

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 362

بیمارستان های دولتی اصفهان

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 35

راهنمای خرید تخت بیمارستانی

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 604

نمک درمانی چیست؟

مقالات تخت ماساژ
بازدید: 2719

اجاره ی تخت بیمارستانی

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 1075

پوزیشن های مناسب خوابیدن برای بیمار (Proper Positioning)

مقالات تخت بیمارستانی
بازدید: 1060
 

 اجاره ی تخت بیمارستانی

 
اجاره تخت بیمارستانی برای منزل  یکی از راه‌هایی است کسانی که خانواده هایی که بیمار دارند به جای پرداخت هزینه بالای خرید تخت بیمار، و اجاره کردن آن برایشان بسیار به صرفه تر است و باعث کاهش هزینه‌ های بیماری میشود. به طور کلی تخت بیمارستانی باید مناسب حال بیمار ساخته شده باشد. اینکه چه تخت بیمارستانی را در منزل برای بیمارتان انتخاب کنید بسیار مهم است به همین دلیل در ابتدا باید بدانید که چه مدل تخت هایی در بیمارستان وجود دارند و کدام برای شما مناسب است.
 
اگر روزی تصمیم به تهیه یک تخت بیمارستانی در خانه داشته باشید دو راه دارید: اینکه یکی بخرید یا یکی اجاره کنید. در ابتدا تخت های بیمارستانی اجاره‌ای می توانند ایده خوبی به نظر برسند ولی بسیار فاکتورهایی وجود دارند که باید از آنها آگاه شوید تا بتوانید بهترین آنها را گزینش کنید و نگرانی‌هایی که ممکن است درباره اجاره و چیزی که واقعاً شما از یک تخت بیمارستانی انتظار دارید مشخص شود.
 
قبل از شروع یک نگاهی بیندازیم به اینکه که چه چیزی یک تخت بیمارستانی را خاص میکند.
 
تخت های بیمارستانی قابلیت تنظیم ارتفاع بخش بالایی دارند. همچنین قابلیت متحرک بودن و تنظیم ارتفاع قسمت پایین تخت و قسمت بالایی تخت. معمولاً ریل هایی دارند که قابلیت بالا و پایین شدن دارند. آن ها طراحی شده اند برای سالمندان، معلولان و بیماران ناتوان تا بتوانند به راحتی در امنیت کامل از تخت پایین و بالا بیایند. اگر عزیز شما به این نقطه از زندگی اش رسیده است که بالا و پایین آمدن از تخت برایش مسئله است داشتن یک تخت بیمارستانی بسیار به او کمک می کند.
تخت های بیمارستانی همچنین می‌توانند کمک بسیار بسیار خوبی برای افراد بستری باشند. قرار گرفتن روی تخت خواب های معمولی تمام روز و هر روز هفته می ‌تواند زمینه ساز مسائل خیلی زیادی باشد. نه تنها باعث فشار بر زخم ها و کاهش گردش خون میشود بلکه ممکن است حال روحی بیمار را نیز بدتر کند.
 
بعضی از تخت های بیمارستانی همچنین می‌ توانند برای بعضی از شرایط یا بیماری ها حتی بسیار خوب باشند و به زودتر خوب شدن حال بیمار کمک کنند. حتی تخت هایی وجود دارند که به طور مخصوص برای قربانیان سوختگی و بیمارانی با آسیب‌های نخاعی طراحی شده اند. این تخت ها بسیار کمک می کند که بیماران راحت باشند و دیگران بتوانند از آنها راحت تر مراقبت کنند.
 
 

 مکانیزم کنترل تخت بیمارستانی

 
 بیشتر تخت های بیمارستانی مدرن این روزها الکترونیکی هستند. این تخت ها می توانند توسط یک ریموت، کنترل شوند با چندین و چند دکمه بالا و پایین بشوند و سر و پایین تخت را برای شرایط مناسب بیمار تغییر بدهند. این ویژگی حتی برای مراقبین بیمارستان نیز بسیار مفید است زیرا راحت تر می توانند از بیمار مراقبت کنند.
تخت های دستی بیمارستانی ورژن بسیار بسیار قدیمی از  تخت های الکترونیکی امروزی هستند که قسمت های متحرک تخت میتواند با یک اهرم کنترل شود.
 
در این مدل تخت ها اهرمی پایین تخت قرار گرفته بود و می ‌توانست زیر تخت را حرکت دهد و یک قابی زیر تخت بود تا لرز تا لرزشی احساس نشود این تخت ها برای کنترل حتما  احتیاج داشتند به کسی که بتواند اهرم را خم کند و خود بیمار هیچ کنترلی بر روی حالت خود نداشت.
 
 
 

 

تخت های تخصصی

 

تخت های بیمارستانی با ارتفاع کم

 
تخت هایی با ارتفاع پایین مناسب برای بیمارانی است که مستعد سقوط از روی تخت باشند. این مدل تخت ها حتی احتیاج به ریل های کناری نیز دارند. مانند کیس بیماران تشنجی یا کسانی که در خواب راه می روند. این تخت ها معمولاً ۶۰ سانتی متر از زمین فاصله دارند و حتی گاهی داری نرده و ریل های ثابت هستند که دور تا دور این مدل تخت بیمارستانی  را احاطه کرده است.
 
 

تخت های بیمارستانی با تشک هوا

 
تخت بیمارستانی های کوتاه با تشک های بادی به همراه کیسه ‌های پر از هوا که بین تشک وجود دارند می توانند کمک کنند که می تواند کمی برای درد بدن بیماران تحت فشار مسکن باشد هم چنین برای جلوگیری از زخم و فشار بستر مفید باشد. همچنین این مدا تخت ها می توانند برای قربانی‌های سوختگی یا بیمارهای پیوند پوستی، مناسب باشد زیرا  پوست این افراد حساس است و نباید فشاوری به ان ها وارد شود.
 
 

تخت های بیمارستانی سیرکو

تخت های بیمارستانی الکترونیکی سیرکو استفاده می شود برای بیمارانی که دچار سوختگی شدند یا دچار صدمات نخاعی هستند که نمی توانند به صورت معمولی حرکت داده شود. این تخت ها به شما اجازه می دهد که آن را به حالت های مختلف در بیاورید و تا  ریه ها و سیستم های گردش خون بیمار بتواند به خوبی کار کند. اگر عزیزتان چنین جراحتی دارد این مدل تخت ها جایگزین خوبی برای تخت های معمولی بیمارستان است.
 
تخت های بیمارستان کلینتون دارای  تکنولوژی بالاتر و تشک های هوایی هستند که به جای اینکه با هوا پر شوند با موادی مانند شن پر شدند که از میان آن ها هوای گرم پمپاژ می شود. این کار دمای تخت را ثابت نگه می دارد و کمک می کند که مسکنی باشد برای فشار و درد وارده بر بدن آن ها باشد.
 
 

 اجاره یا خرید تخت بیمارستانی

اگر شما احتیاج به یک تخت بیمارستانی دارید دو گزینه پیش رو دارید که باید یکی از آنها را انتخاب کنید. شما می توانید یک تخت بیمارستانی بخرید که بیمه ی شما ممکن است هزینه خرید تخت بیمارستانی را قبول کند و شما می توانید از یک پزشک برای راهنمایی و خرید تخت بیمارستانی کمک بگیرید. همچنین شما می توانید یک تخت بیمارستانی اجاره کنید که این در صورتی است که   نمی‌خواهید یا توانایی خرید یکی از آنها را ندارید باید یکی اجاره کنید.
 
 

نگرانی های بهداشتی

 
 تخت های هتل بارها و بارها ثابت کردند که به اشتراک گذاشتن و استفاده کردن یک تخت، با غریبه های مختلف می تواند به معنی مواجه شدن با بیماریها و مواد مشکوک باشد این  بدترین چیزی که در اتاق های هتل میتوان با آن مواجه شد.برای تخت بیمارستانی شما باید این موضوع را جدی تر بگیرید. در حقیقت موضوع این که نفر قبلی که از این تخت های بیمارستانی اجاره ای استفاده کرده  بیمار بوده و ممکن است ‌تواند آثاری از بیماری او برای مدت های زیادی روی تخت مانده باش
 
برای مثال MRSA باکتری نوعی عفونت مسری است می تواند برای مدت طولانی و هفته ها بیرون از بدن انسان زنده بماند.
این باکتری روی سطح سخت طولاتی تر از سطح نرم زنده می ماند.
 
دیفیسیل نیز ممکن است بتواند به مدت ۵ ماه روی سطح سخت زنده بماند و اینمی‌تواند تهدید کننده زندگی دیگران باشد مخصوصاً برای کسانی که بالای ۶۵ سال سن دارند، یا به آنتی بیوتیک مقاومت نشان می‌دهند و یا اختلال دستگاه ایمنی بیماری دارند. از بین بردن همه ی میکروب هایی که روی سطح تخت هستند تقریباً غیر ممکن است و اگر شما کسی را داشته باشید که مشکل نقص ایمنی دارد می تواند چنین چیزی تهدید عظیمی برایش ایجاد کند.
 
 

کیفیت

 
مورد دیگه ای که ممکن است در اجاره تخت بیمارستانی با آن مشکل پیدا کنید نزول کیفیت آن است. تخت بیمارستانی به خاطر اینکه  قبل از ما بسیار استفاده شده ممکن است خراب شده باشد. شما ممکن است ببینید که به ریموت آن کار نمی کند و یا بخش‌هایی از آن شکسته یا سیم های آن احتیاج به تعویض دارد.
 
 
اگر شما یک تخت اجاره می کنید ممکن است شرکت اجاره دهنده ی آن هزینه تعمیرات را بپردازند ولی بدترین حالت این است که  بیمار برای تعمیرات  مجبور شود از تخت پایین بیاید که این باعث مسائل بسیار زیادی می شود. ولی با یک تخت  جدید شما به بهترین کیفیت دسترسی پیدا می کنید و برای مدت زمان طولانی آن را استفاده می کنید و مشکلات دیگر را نخواهید داشت.
 
 

تخت بیمارستانی در منزل بخریم یا اجاره کنیم ؟ 

داشتن یک تخت بیمارستانی در منزل میتواند گذراندن خیلی از مشکلات دوران  بیماری را راحت تر کند. تخت بیمارستانی اجاره ای ممکن است گزینه ی خوبی به نظر برسد ولی اگر کیفیت و بهداشت برای شما مهم است و مشکلی با قیمت های تخت بیمارستانی نو ندارید، باید حتماً یک تخت جدید بخرید. خرید تخت بیمارستانی برای طولانی مدت و برای بیمارانی که مدت طولانی قرار است روی آن قرار بگیرند راه حل بهتری به نظر میرسد.
ولی اگر می دانید یک تخت بیمارستانی برای  دوران کوتاه چند ماهه یا چند هفته ای نیاز دارید بهتر است یکی اجاره کنید.
 
بازدید: 1075تاریخ انتشار : 1399/04/04