تخت ماساژ پایه چوبی

 

تخت ماساژ پايه چوبي

براي خرید تخت ماساژ از نوع ثابت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
 تخت های ماساژ با دو نوع پایه وجود دارند.
  • پایه های چوبی
  • و پایه های فلزی
تخت ها غالباً با پایه های چوبی  بیشتراستفاده می شود. مخصوصاً در محیط های مثل استخر که از رطوبت بیشتری برخوردار هستند از تخت هايي با پابه هاي چوبي استفاده ميشود.
 در ایران به دلیل این  ميانگين قد آقایون ۱۷۵ سانتی متر است و میانگین  قد خانم ها ۱۵۷ سانتی متر است استاندارد طول تخت ها را ۱۸۰ سانتیمتر در نظر مي گيرند. و عرض آن را در ۶۰ و ۷۰ سانتیمتر در نظر گرفته مي شود.
 نکته بعدی در مورد ارتفاع تخت ماساژ است. ارتفاع تخت ماساژ بستگی به قد و راحتي ماسور دارد که نباید خیلی بلند و خیلی کوتاه باشد. وقتي که یک تخت ماساژ ارتفاع بلندی داشته باشد یک ماسور نمی‌تواند به راحتی کار کند.همچنين اگه تخت ماساژ ارتفاع پایینی داشته باشد ماسور مجبور است برای ماساژ دادن خم به شود و این فشار زیادی به گردن و دیسک کمر ماسور می آورد و به مرور زمان باعث آسیب می شود.
 میانگین ارتفاع یک تخت ماساژ ۷۰ تا ۷۵ سانتیمتر می باشد. در مورد روزنه صورت، توجه داشته باشیم که روزنه صورت باید به گونه ای باشد که صورت مشتری به راحتی در آن قرار بگیرد.
 یکی از نکات مهم تشک ماساژ است. تشک ماساژ نباید زیاد نرم و نباید زیاد سفت باشد.
 اگر زیاد نرم باشد اعمال نیرویی که ماسور وارد می کند هدر می رود.
 اگر زیاد سفت باشد بدن ماساژ گیرنده اذیت می شود. فوم هایی با عرض ۵ سانتیمتر خوب است که وقتی فشار میدهیم زیاد فرو نمی رود و نه زیاد سفت است.
 روکش تشک ماساژ نیز یکی از نکات مهم می باشد.
 پیشنهاد می کنيم از چرم استفاده کنیم به دلیل اینکه چرب عمر بیشتری دارد و با یک دستمال مرطوب کاملاً تمیز می شود و نیاز به و نیازی به اسپری کردن نیست که اگر اسپری کنید هم عمر چرم کم میشود و هم پوسته پوسته می شود